Lajme

Haradinaj bën premtimin e madh: Do të krijojmë çdo vit nga 30 mijë vende pune

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vizituar disa biznese familjare në Prizren.

Me këtë rast ai ka thënë se bizneset në Kosovë, kanë nevojë për dorën e shtetit në krizën në të cilën po kalojmë, shkruan Reporteri.net.

Ai ka thënë se partia e tij do të krijojë 30 mijë vende të reja pune çdo vit nga 2022-ta.

Postimi i tij:

Aleanca është e përkushtuar të kontribuojë për interesa të qytetarëve me çdo parti që dëshiron ta çojë Kosovën përpara.

Gjatë vizitës time në Prizren, vizitova Fabrikën për përpunimin e metaleve “Lely”, me pronare Monika Margilaj si dhe thertoren “Shantiri” e mishtoren “Xhoshkun” që janë biznese familjare.

Bizneset në Kosovë, kanë nevojë për dorën e shtetit në krizën në të cilën po kalojmë.

leanca ka një plan të qartë dhe të arritshëm: Fondin 1 miliardësh për ndihmë bizneseve dhe qytetarëve dhe planin për rritjen ekonomike.

Ne do të krijojmë 30.000 vende të reja pune çdo vit nga 2022 dhe do të rrisim dyfishin e pagës mesatare nga 500 në 1000 Euro deri në vitin 2025.
#ForcaeKosovës
RH

SHIKO EDHE: Si do të duket jeta pas COVID-19?