Lajme

Halil Kastrati dhuron një banesë në Vushtrri, niset edhe një shtëpi e re

Halil Kastrati dhuron një banesë në Vushtrri, niset edhe një shtëpi e re. Humanisti Halil Kastrati ka bërë të ditur se sot është dhuruar një banesë për një familje nevojtare në Vushtrri. Gjithashtu, Kastrati tregoi se u nis edhe një shtëpi e re.

“Sot u dhurua nje Banese dhe u nis nje Shtepi e re. Ne Komunen e Vushtrrise. Shkuam dhe e vizituam nje nene me dy vajza ne Mitrovice, e gjetem ne kushte shume te renda, gjate degjimit te rrefimit te jeteses se tyre ja beme surprize lajmin se u bene me banese te re ne qytetin e Vushtrrise Donator te vetem te kesaj banese jane pronaret e kompanis APETITI. Vazhduam rrugen per ne fshatin Oshlan dhe e vizituam nje nene me 5 femije jetim Edhe kesaj familje ja kumtuam lajmin se po behen me Shtepi te re”, ka shkruar Halil Kastrati.

LEXO EDHE:  E rëndë: Gruaja që tentoi t’i jap fund jetës dje në Prizren hidhet sot nga kati i parë i spitalit, dërgohet në QKUK

Postimi i tij i plotë: