Lajme

Hajnat e vjedhin xhaminë në këtë qytet të Kosovës, imami publikon videon

Është thyer nga hajnat xhamia me dy minare e njohur si “Xhamia e Qylit” në Gjakovë. Rasti ka ndodhur rreth orës 22:00.

Rastin e ka konfirmuar imami i xhamisë Abdurrahman Bejtullahu.

“Personi i panjohur , mbrëmë në mesnatë, ka arritur të hyj në xhamin tonë. Zoti hajr e boftë dhe atë e udhëzoftë”, ka shkruar ai në Facebook.

Hoxha ka publikuar videon ku shihet personi duke kryer vjedhjen.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?