Lajme

Goditja e radhës për LDK’në, jep dorëheqje komplet kryesia e kësaj dege

Kryetari i Gjilanit, njëherit ish-nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje edhe nga kryesia e degës në Gjilan.

Ai tha se një dorëheqje e tillë e komplet kryesisë së një partie nuk ka ndodhur më parë, por kjo do të thotë se nga sot nis mobilizimi.

Postimi i plotë:

Dorëheqja e kryetarit të LDK-së dhe Kryesisë, hap rrugë që të ftohet Kuvendi i LDK-së dhe zgjidhet kryetari e Kryesia e re në nivel vendi.

Si asnjëherë më parë në historinë e LDK’së nuk ka ndodhur që Kryetari, Nënkryetari, Sekretari dhe Kryesia, të japin dorëheqje për shkak të rezultatit zgjedhor. Kjo është arritur sot pas aktit të tërheqjes së Isa Mustafës nga pozita e kryetarit dhe nga tash është hapur rruga për mobilizimin politik dhe zgjedhje të jashtëzakonshme të LDK’sëPo ashtu, edhe ne në Gjilan nga sot do të veprojmë njëjtë.

Debati i brendshëm do të përcillet me largimin e dobësive tona që shkaktuan pakënaqësi te qytetarët dhe votuesit.

Ne duhet të merremi mërgatën tonë, familjen tonë politike, pakënaqësitë tona të brendshme, pa u ndikuar nga ata që dëshirojnë Rugovimin ta dërgojnë në histori. LDK duhet të vazhdojë t’i bashkojë të gjitha pjesët e saj, brenda e jashtë, për rikthimin e madh.

Të kontribuoj në stabilitetin e vendit dhe mirëqenien e Republikës.E uroj VV’në dhe Vjosa Osmanit për suksesin në këto zgjedhje!


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?