Lajme

“Glauk mos e kthe Vlorën, nuk e ke edhe nji si ajo!”

Aktori i njohur kosovar, jo rrallë herë komenton çështjet e ndryshme politike.

Së fundmi, ai i është drejtuar ministrit Glauk Konjufca, lidhur me propozimet për të liruar nga detyra disa ambasadorë, shkruan Indeksonline.

Shkrimi i tij i plotë në Facebook:

Z.Ministër dhe i nderuemi Glauk!

Nuk di pse po t’shkruej e s’di pse po t’lutem, për përsonin që pavarësisht orjentimeve e bindjeve partiake, ka qenë ma shumë se ambasador e ma shumë se ministër i punëve t’jashtme. Ka qenë zani ma i artikuluem i Kosovës në Vashington dhe arma ma e fortë n’Kombet e Bashkueme kundër Serbisë.

Z.Glauk, ndegjoje zanin e arsyes: Vlora duhet t’jetë ambasadore n’Amerikë, deri sa Serbia se njeh Kosovën!

Pa çka që s’të don e s’me don?

Mos e kthe Vlorën, se nuk e ke edhe nji si ajo!
Përse Llavrov asht kaqë gjatë në t’njejtën pozitë?

Për shkak t’sukseseve!

Vlora asht e pazavendësueshme për momentin!

E damton Kosovën nëse e kthen!

SHIKO EDHE: Si do të duket jeta pas COVID-19?