Lajme

Gjuajtje me armë në Prishtinë, plagosen dy persona

Dy persona kanë mbetur të plagosur në fshatin Bardhosh të Prishtinës, si pasojë e të shtënave me armë zjarri, shkruan Gazeta Metro.

Lajmi është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës, derisa thanë se viktimat janë plagosur nga persona të panjohur.

Viktimat janë dërguar për trajtim mjekësor në QKUK, ndërsa motivet e plagosjes mbeten akoma të panjohura.
“Rreth orës15:30 është pranuar informata për një rast të plagosjes me armë zjarri të ndodhur në fshatin Bardhosh të komunës së Prishtinës.

Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe mbështetur në të dhënat e para, janë ngritur dyshimet se dy persona janë plagosur me armë zjarri nga persona aktualisht të panjohur.

Ndërkohë që viktimat janë dërguar në QKUK për të marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor, hetuesit policor kanë nisur një hetim me qëllim të sqarimit të të gjitha rrethanave që karakterizojnë rastin si dhe identifikimin e të dyshuarve të mundshëm”, ka konfirmuar policia.