Lajme

Gjatë javës priten reshje të borës

Gjatë javës në vijim mbi rajonin tonë pritet të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, me masa më të ftohta ajrore, ku ditën e martë dhe mërkurë sjellin mot më të ftohtë me reshje shiu dhe bore.Nën kushtet e parashikuara meteorologjike për këtë javë, nga dita e martë do të ketë qarkullim të mjaftueshëm ajror që do të shpërndajë ndotësit e bllokuar në zona urbane, përderisa vlerat e cilësisë së ajrit pritet të zbresin edhe në vlera mesatare.

9.12 – Pjesërisht vranët. Në ultësira, në mëngjes mjegull, që vende-vende mund të mbetet edhe gjatë ditës.

Loading...

10.12 – Në mëngjes në ultësira mjegull. Ditën kryesisht vranët dhe me shi, që vonë në mbrëmje pritet të përzien edhe me reshje bore.

11.12 – Ftohtë dhe kryesisht vranët. Herët në mëngjes priten reshje bore, e në vise më të ulëta shi. Deri në mesditë reshjet pritet të pushojnë.


12.12-13.12 – Të enjten kryesisht vranët. Mundësi për riga lokale shiu. Ditën e premte kryesisht me vransira, ndërsa në mbrëmje mundësi për reshje lokale shiu./ Gazeta Sinjali/

Loading...