Lajme

Frashër Krasniqi pyet: Për kë punon Albin Kurti? Ameriken ia dha serbisë

Frashër Krasniqi nga Partia Socialdemokrate ka reaguar pas zhvillimeve në veri të Republikës së Kosovës dhe qëndrimin amerikan për tensionet në komunat veriore.

Krasniqi ka thënë se Kurti ia ka dhënë autonominë Serbisë në Ohër, derisa shton se sot ia dha edhe Amerikën.

Në fund ai ka pyetur “Për kë po punon Albin Kurti?”

“Autonominë ia dha Serbisë n’Ohër. Sot ia dha edhe Amerikën. Për kë po punon Abin Kurti?”, ka shkruar Krasniqi.

LEXO EDHE:  Radojiçiqi sot do t’i drejtohet publikut, letrën ia lexon avokati i tij