Lajme

Frasher Demaj: Skënderbeu, Adem Jashari dhe Ibrahim Rugova janë emblema e shqiptarëve

Historiani i njohur nga Kosova, Frasher Demaj këtë të diele ka qenë i ftuar në emisionin më të shikuar në vend n`Kosovë Show.

Akademiku kosovar ka thënë në këtë emision se Skënderbeu, Adem Jashari dhe Ibrahim Rugova janë emblema e shqiptarëve, raporton AlbanienShow

Historiani Demaj, kësaj radhe do të jetë edhe kandidat për deputet nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Demaj në këtë Intervistë ka thënë që Lidhja Demokratike e Kosovës ka listen më të mirë në këto zgjedhje.

Më poshtë mund ta ndiqni intervistën që Demaj e ka dhënë për moderatorin Shpetim Desku në ‘N`Kosovë Show’./AlbanienShow


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?