Lajme

Fotografia e bërë në Kosovë merr vëmendjen edhe të Microsoft-it

Një fotografi e bërë në Kosovë ka marrë vëmendjen edhe të gjigantit Microsoft.

Bëhet fjalë për një fotografi të realizuar nga fotografi nga Kamenica, Arian Mavriqi, përcjell Telegrafi.

Julkaissut Arian Mavriqi Keskiviikkona 29. huhtikuuta 2020

Ai ka kapur një pamje që është shumë e ngjashme me fotografinë e famshme të Windows XP.

Siç ka bërë të ditur Mavriqi, fotografia është realizuar në fshatin Koretin, në komunën e Kamenicës.

Primavera en Kosovo y las bellezas de la naturaleza del Koretin en Kamenica tomadas por el fotógrafo Arian Mavriqi

Julkaissut Embajada de Kosovo en Panama Keskiviikkona 29. huhtikuuta 2020

Një fotografi e tillë paraprakisht kishte marrë vëmendjen edhe të shumë përdoruesve në rrjetet sociale – madje edhe të disa ambasadave.

Në një prononcim për Telegrafin, autori i fotografisë ka thënë se është kënaqësi e veçantë që Kosova po njihet ndërkombëtarisht edhe përmes artistëve dhe fotografisë.

“Kjo na bënë me vullnet më të madh për të vazhduar edhe më fuqishëm”, ka thënë Mavriqi. /Telegrafi/


SHIKO EDHE: 7 SIMPTOMAT QË JU TREGOJNË NËSE KENI COVID-19