Lajme

Foli për gruan e tij/ Milaim Zeka nuk lë gjë të zezë pa i thënë deputetit të VV-së

Gazetari Milaim Zeka, i ka reaguar ashpër deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Visa Korenica, pasi që ky i fundit ka thënë se Zeka, bashkëshortja e tij dhe vëllau i bashkëshortes së tij marrin paga nga Radio Televizioni i Kosovës.

Zeka ka thënë se as gruaja e tij, por as vëllau i gruas së tij nuk punojnë në RTK.

“Ky është deputeti i sektit të VV-së. Kohë më parë pati bërë thirrje për zhdukjen e Izraelit. Dje paska folë për RTK-në. Dhirjen e tij gojore, paska përmendur emrin tim dhe të baxhanakut tim. Madje, edhe të gruas time. Po i them këtij talibanit të VV-së, se 40 vite pune i kam në gazetari. Aq sa ke qime në fytyrën tënde të paftyrë, aq emisione televizive kam bërë nëpër të gjitha televizionet e botës. Gruaja ime 25 vjet gazetari. Dy magjistratura ndërkombëtare, kurrë në punë të shtetit s’ka mujtë me hi, sepse burri i saj nuk është legen sikur ti, që secili që qohet nga VV-ja, if shin qyrrat mbi ty”, shkruan Zeka.

LEXO EDHE:  Ndahet nga jeta veterani i UÇK-së, doktor Shukri Gërxhaliu

Ai ka thënë se Bledi Tola është ndër ekspertët më eminent në Shqipëri e Kosovë për fushën e zërit, kamerës dhe montazhit, mirëpo as ai nuk punon në RTK.

Reagimi i Zekës vjen pasi që deputeti i VV-së, Visar Korenica, dje në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere ka publikuar emrat e rreth 30 të punësuarve në RTK, të cilët sipas tij kanë lidhje familjare me ish-zyrtarë të partive politike që kanë qenë më herët në pushtet.

Korenica në këtë rast kishte përmendur edhe Milaim Zekën, gruan e tij dhe vëllaun e gruas së tij.

Postimi i plotë i Zekës:

LEXO EDHE:  Prifti At Nikolla Xhufka: Po të ndodhte sulmi në ndonjë xhami, do të thoshin ‘Ekstremistët Shqiptarë’ - Ja çfarë ju zbulon priftërinjve serbë!

Prap paska hanger mut Visar Korenica!

Ky eshte deputet i sektit te VV-se. Kohe me pare pati bere thirrje per zhduken e Izraelit. Dje paska fole per RTK-ne. Dhirjen e tij gojore, paska permendur emrin tim, dhe te baxhanakut tim. Madje, edhe te gruas time.

Po i them ketij talibanit te VV-se, se 40 vite pune i kam ne gazetari. Aq sa ke qime ne ftyen tende te paftyre, aq emisione televizive kam bere neper gjitha televizionet e botes. Gruaja ime 25 vite gazetari. Dy magjistratura nderkombetare, kurre ne pune te shtetit s’ka mujte me hi, sepse burri i saj nuk ashte legen sikur ti, qe secili qe qohet nga VV-ja, i fshin qyrrat mbi ty.

LEXO EDHE:  Pacolli shpreh hapur mbështetjen ndaj Kurtit: I ftoj edhe kolegët e tjerë ta bëjnë

Bledi Tola eshte nder ekspertate me eminent ne Shqiperi e Kosove per fushen e zerit, kameres dhe montazhit. Mirepo as gruaja, as Bledi nuk punojne ne RTK, sepse nuk ju ka ardhe rendi.

Krejte ne fund, vazhdo me hanger deri sa ta zhdukesh Izraelin, me vone turru drejt familjes time, njesoj si Tito dikur, e Milloshi me vone. Nuk besoj qe je ma i zoti se sa ata. Vetem nje favor e ke: Disa nga ju, jeni te semure mental…!!!