Lajme

Flamuri i UÇK-së dhe ai kombëtar futen në zyret e Qeverisë

Zëvëndëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, Besnik Tahiri është parë në shoqërimin e dy deputetëve të partisë së tij, Daut Haradinaj e Pal Lekaj në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës.

Por, ajo që bie në sy është pozimi pranë flamurit kombëtar me logon e UÇK-së. Fotografia është publikuar në faqen e grupit parlamentar të AAK-së dhe është shpërndarë nga Daut Haradinaj.

Ditë më parë u përfol heqja e flamurit nga ndërtesa e Qeverisë së Kosovës, por duket se flamuri i UÇK-së është rikthyer përsëri në vendin e vet.


SHIKO EDHE: A JENI INFEKTUAR ME COVID-19