Lajme

Fisnik Ismaili: Boll o m*t Hashim Thaçi veç Albini ia kalon

Ish-deputeti i PSD-së, Fisnik Ismaili ka shkruar në Facebook se në një mbledhje të partisë, gjatë kohës sa ishin në Vetëvendosje, Albin Kurti, lideri i LV-së, kishte deklaruar se Amerika nuk do që ata t’i fitojnë zgjedhjet, sepse rrezikon nisja e luftës së tretë botërore.Ismaili ka shkruar se ai dhe disa persona ishin çuditur nga ky deklarim i Albin Kurtit.

“Pasha të dy djemtë që më jetojnë në Londër nuk po rrej. Në atë mbledhje ka pasë edhe njerëz të tjerë që e dëshmojnë:

Pat thanë Albini “Amerika s’don me fitue Vetëvendosja, se rrezikon me u nisë Lufta e Tretë Botënore”. Koxha do veta patëm metë tuj e kqyrë seri çka po flet”, kishte deklaruar ai.

Ku ia qiva nanën dojnë me i dalë fjalët, edhe me i metë popllit tu Kosovës faji që e prunën fundin e botës me dorë të vetë.

Nuk m’ngojshi, hajvana! 🤣🤣🤣🤣🤣

Hashimi boll o mut, veç apokalipsës erë s’i ka marrë.” ka përfunduar ai.