Lajme

Ferat Shala takon bashkëluftëtarin Shaban Bujupi

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, sot ka takuar bashkëluftëtarin, Shaban Bujupi, raporton Korrespodenti.

“Tregimi për Shaban Bujupin është çdo herë frymëzim e inspirim. Të rralla janë ato familje si e Shaban Bujupit që u vu e tëra në shërbim të luftës çlirimtare”, ka shkruar Ferat Shala në një status në faqën e tij në facebook.

Postimi i plotë i Ferat Shalës në facebook:

Me mikun dhe bashkëluftëtarin, Shaban Bujupi.

Tregimi për Shaban Bujupin është çdo herë frymëzim e inspirim. Të rralla janë ato familje si e Shaban Bujupit që u vu e tëra në shërbim të luftës çlirimtare.

Gjatë tërë luftës kjo familje ishte e mobilizuar tërësisht, edhe me fuqinë njerëzore, edhe me ekonominë familjare.

Shaban Bujupit pak iu duk pushka e vet; ai shumë shpejt në luftë e mori edhe të birin – Besirin, si dhe shumë anëtarë të tjerë të familjes së ngushtë por edhe të gjerë Bujupi.

Babë e djalë luftuan bashkë në çdo istikam, me nderë e heroizëm, deri në çlirimin e plotë të vendit.

Me Shaban Bujupin kemi fituar shumë beteja të luftës, ndërkaq bashkë do t’i fitojmë edhe betejat e paqes.

Ashtu siç ishim të bashkuar në luftës, sot jemi bashkë në procesin e mundimshëm të shtetndërtimit.

SHIKO EDHE: Si do të duket jeta pas COVID-19?