Lajme

Femrat shqiptare presin në radhë për t’i puthur këmbën GURU’së indian, ne mesin e tyre edhe gruaja e ministrit

Të shtunën, një guru indian ka mbërritur në Rinas, ku është pritur nga shumë njerëz të cilët mbajtën radhë për t’i puthur këmbët dhe bërë ‘sexhde’ (përulje).

Guruja indian Paramahamsa Vishwandanda prej vitesh ka themeluar sektin fetaro-shpirtëror të quajtur ‘Bhakti Marga’.

Në këtë sekt me sa duket është anëtar edhe ministri Damian Gjiknuri dhe bashkëshortja e tij Rovena Agolli.

Kjo e fundit madje e promovon sektin dhe ardhjen e guru’së në rrjetet sociale. Edhe vetë ministri mban në dorë një byzylyk, që është simbol i sektit, si dhe në shtëpi mban foton e guru’së indian.

Pjesë e praktikave të këtij sekti janë dhe seancat e hipnozës, një proces i kontrollit të plotë psikik ndaj anëtarit të sektit dhe ky lloj kontrolli okult mund ta shndërrojë këdo nën shërbimin e guru’së.

LEXO EDHE:  “Ka pasur edhe borë”: Daçiq del në televizionin shtetëror dhe gënjen për videon e Radojçiqit

Me një kërkim të thjeshtë në internet zbulonse ky guru indian është akuzuar disa herë për mashtrim ose vjedhje nga disaish-anëtarë të sektit, ndërsa aktiviteti i sektit të tij ka qenë nën hetim dhenga autoritetet indiane.