Lajme

Fal Elvis Naçit dhe fondacionit “Shqiptarët për Shqiptarët” fillon ndërtimi i lagjes për të varfrit në këtë qytet të Kosovës

Është vënë gurthemeli për ndërtimin e një lagje për familjet në nevojë në Podujevë.

Kjo fal ndihmës së Fondacionit “Shqiptarët për Shqiptarët” i udhëhequr nga humanisti Elvis Naçi dhe Komunës.

Prona ku do të ndërtohet kjo lagje u dhurua nga familja Stublla, të cilët e dhuruan në nderim të babit të tyre të vdekur.

Ky projekt ka vlerën e rreth 1 milion euro dhe në të përfshihet ndërtimi i shtëpive, kopshteve, fushave sportive dhe ambulancës

LEXO EDHE:  Gjakovarit ia zënë pritën borxhlinjtë e djalit, e sulmojnë me mjete të forta