Lajme

Është dashur që edhe Kurtit t’i mbyllen llogaritë sikurse Trumpit

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Bajram Gecaj, ka ironizuar me vendimin e rrjeteve sociale që t’ia pezullojnë llogaritë presidentit amerikan Donald Trump. Ai ka thënë se ato nuk janë fer, pasi sipas tij, llogaritë është dashur t’i mbyllen edhe zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje.

Sipas tij, edhe Vetëvendosjes është dashur t’u bëhej i njëjti bllokim.

“Twitter e Facebook nuk janë definitivisht fer … është dashur shumë më herët t’ua mbyllin llogaritë edhe Albinit dhe udhëheqësve tjerë të Brigadave të Kuqe, pasi që ata jo vetëm se kanë nxitë, por edhe e kanë udhëhequr dh kundër institucioneve!” ka shkruar Gecaj në Facebook.

LEXO EDHE:  Lajm i hidhur: Vdes në moshë të re mitrovicasja Shpresa Sejdiu

Rrjetet sociale njoftuan së fundmi se për shkak të rre që Trumpi të nxisë dh në Amerikë, në prag të inaugurimit të presidentit të ri, Joe Biden, kanë bllokuar llogaritë e presidentit.