Lajme

​Escobar takon ndaras Kurtin dhe Vuçiqin

Konferenca e paralajmëruar për në orën 13: 30 emisarit Joseph Borrell është shtyrë për në orën 14:15, kjo për shkak se takimet po vazhdojnë.

Përfaqësuesi i posaçëm i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabiel Escobar është duke zhvilluar takime ndaras me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiq.

Në adresimin për media që pritet të fillojë në ora 14:15, RTV21 mëson se Borrell do të lexojë një deklaratë, e cila do të transmetohet live nga faqja zyrtare e BE.

Sot në ora 10:30 është mbajtur takimi mes kryeministri Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq./21Media