Lajme

ERA SHTET, Banorët serbë presin në radhë për t’i marrë targat RKS

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për aplikimin e reciprocitetit sa i përket targave të automjeteve, nxiti tensione dhe protesta te banorët serbë në komunat në veri të vendit, raporton Gazeta Sinjali.

Por disa banorë të këtij komuniteti si duket tashmë janë pajtuar me këtë fakt dhe kanë nisur zbatimin e këtij vendimi.

Në një fotografi të dërguar nga një sinjalizues në adresë të Gazetës Sinjali, shihen rradhë të gjata të këtyre banorëve që po presin t’i marrin targat RKS


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?