Lajme

Elvis Naçi mbledh mbi 7 milionë euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Kreu i fondacionit humanitar “Firdeus”, imami i njohur Elvis Naçi, ka njoftuar se ka mbledhur mbi 7 milionë euro, për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook.

Ai ka falënderuar, shqiptarët anembanë botës, që kanë kontribuar me mjete për ndërtimin e shtëpive të shkatërruara nga tërmeti që ndodhi me 26 dhjetor.

“Faleminderit Shqiptare, Fisnike dhe Bujare që në momentet më të vështira qëndroni me ne, na mbështetët, na besuat dhe kontribuuat në nismën tonë të madhe! Çdo cent që keni kontribuar do të jetë transparente, çdo kontribut i juaji do të shkojë në vendin e duhur! Deri tani kjo është shuma totale, karvani i mirësisë dhe i bamirësisë vazhdon”, ka thënë Naçi, njofton Telegrafi.

Nese deshiron t’i bashkohesh nismes se madhe keto jane te dhenat e kontribimit: Gofundme: https://www.gofundme.com/f/elvisnaci
Pay pal: fondacionifirdeus1 @ gmail.com

Te dhenat bankare ne Zvicër: Name: Firdeus
Emri i Bankes: Post Finance
Adresse: Untere Scheugstr 3 8707 Uetikon am See

Konto Nr.: 15-387081-5
IBAN: CH94 0900 0000 1538 7081 5
BIC: POFICHBEXXX

Të dhënat bankare në USA:
Bank Name : Morton Community bank
Beneficiary Name : Friends of Fondacioni Firdeus
Routing Number: 071123204
Account number : 769397

Të dhënat bankare në Shqiperi:

Fondacioni Firdeus, Credins Bank,
Adresa e bankes: Rr Vaso Pasha, nr 8, Tirana, Albania.

SWIFT CODE CDISALTR
IBAN EURO:AL76 2121 1573 0000 0000 0088 3481
IBAN USD: AL33 2121 1573 0000 0000 0088 3479
Për çdo inforacion më kontaktoni ne nr tim të telefonit: +355674006161