Lajme

Edita Tahiri e quan Qeverinë Kurti antiamerikane, ka një pyetje për ta

Ish-shefja e grupit negociator të Kosovës, Edita Tahiri e ka quajtur Qeverinë Kurti si anteamerikane.

Ish-ministrja ka thënë se vendimi i Qeverisë për gazsjellësin është i rrëzikshëm për interesat e Kosovës.

“Nuk eshte befasues vendimi anti-amerikan i qeverise aktuale per gazjellesine. Anti-amerikanizmi i VV dhe liderit te saj eshte manifestuar vazhdimisht. Ky eshte nje zhvillim i rrezikshem per interesat gjeostrategjike te Kosoves, te cilat duhet te jene ne linje me perendimin dhe pro-amerikane. Pyetja eshte se per kend punon VV dhe Qeveria Kurti” shkruan Edita Tahiri në reagim


SHIKO EDHE: 10 teknologjitë e lashta për të cilat shkenca ende nuk ka përgjigje