Lajme

Edi Rama arrin në Prishtinë, Fatmir Limaj e pret në takim

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka arritur në Prishtinë, ku ka nisur menjëherë takimin me kryetarin e Nismas, Fatmir Limajn.

Kryeministri Rama, do të takohet edhe me liderët e tjerë politikë, pasditen e ditës së sotme.

Rama i shoqëruar në këtë takim është me ministrin në detyrë për Punë të Jashtme dhe Diasporë, Gent Cakaj.

Rama në qëndrimin dy ditorë të tij në Kosovë pritet të takojë gjithë liderët politikë dhe institucional në Kosovë.


SHIKO EDHE: Si do të duket jeta pas COVID-19?