Lajme

Edhe kjo shkollë e Prishtinës kalon në mësim online

Nga sot nxënësit e Shkollës Fillore dhe të Mesme të Ulët “Faik Konica” në Komunën e Prishtinës, do ta vijojnë mësimin online (në distancë), pasi që pesë mësimdhënës dhe dy nxënës të këtij institucioni kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali.

Ky vendim të cilin e ka siguruar Gazeta Sinjali, është marrë sot nga ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?