Edhe kjo bukuroshe ia pa sherrin Glauk Konjufcës / Punonte midis Washingtoni

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z. Glauk Konjufca ka shkarkuar sot 14 konsujë që ishin emëruar në disa ambasada të Kosovës në vende të ndryshme.Shkarkimi ka ardhuar pasi është raportuar se ata janë emëruar kundërligjshëm dhe se kanë pasur lidhje të ngushta me partitë ose në baza të nepotizmit.

Ky vendim ka prekur edhe shoqen Vlora Çitakut, Modesta Imeri, e cila mbante pozitën e Konsulle në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Washington/Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ndryshe Modeste njihet për fotot artistike të cilat i hedh ajo në rrjetet sociale, madje ajo ka fotograf personal edhe Fadil Berishën./Albanienshow