Lajme

Edhe Anglia para mbylljes totale

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka thënë se është duke menduar ta mbyllë për një muaj Britaninë e Madhe me shpresën se masat kundër COVID-19 do të lehtësoheshin para Krishtlindjeve.

Një rregull i ri i qëndrimit në shtëpi mund të bëhet i ditur të hënën në përjashtim të shkollave, kolegjeve dhe universiteteve, transmeton Klan Kosova.

Numri i përgjithshëm i të prekurve atje është 989,745, ndërsa i të vdekurve është 46,229 pacientë, shkruan BBC.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?