Lajme

E zbulon Milaim Zeka: Kush ia lujti ‘lojën’ Ramush Haradinajt dhe kujt i dolën të ‘palarat’ n’shesh

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milazim Zeka ka reaguar pas ndërprerjes së grevës nga ana e SBASHK-ut. Ai posaçërisht ka reaguar ndaj një deklarate të deputetit të Nismës, Bilall Sherifi i cili kishte theksuar se ofertën e njëjtë që SBASHK-ut sot ia bëri Kadri Veseli, ia kishte bërë ministri Shyqeri Bytyqi, raporton Gazeta Blic.

Zeka duke e komentuar këtë deklaratë, tha se kryeministrit të vendit i është luajtur loja.

Madje, ai ka shtuar se kjo grevë nxori të shesh të palarat e shumë politikanëve.Reagimi i plotë i Zekës:Loja qe ju ka lujte mbas shpines Ramush Haradinajt

Perfundimi i greves, nxori shume te palara. Nxori lojen mbrapa kurrizit te Kryeministrit Haradinaj. Te gjithe paskan ba oferta ne drejtim te SBASHK-ut.

Në vazhdim e gjeni deklaratën e plotë të Bilall Sherifit që dha pas ndërprerjes së grevës nga ana e SBASHK-ut.


SHIKO EDHE: 7 SIMPTOMAT QË JU TREGOJNË NËSE KENI COVID-19