Lajme

E tmerrshme: Një 11-vjeçare dyshohet se u dhunua nga pesë persona në Prishtinë

Një ngjarje e trishtë ka ndodhur mbrëmë në rrugën “Hys Popova” në Prishtinë, ku pesë persona dyshohet se e kanë dhunuar një vajzë të moshës 11-vjeçare në disa lokacione. Burimet nga Prokuroria thonë se tmerrin që ka përjetuar e mitura e ka denoncuar në Polici bashkë me nënën e saj.

Siç mëson Sinjali, për këtë rast të tmerrshëm tashmë kanë rënë në prangat e Policisë dy nga personat e dyshuar, të cilët janë kapur në rrugën “Jetullah Islami” në Prishtinë.

Si përfundoi e mitura në duart e pesë personave, në mesin e të cilëve edhe të mitur.

Bazuar në dëshminë e nënës së saj, e cila e denoncoi rastin në Polici, thuhet se vajza kishte dalë nga shtëpia, të shtunën në orët e mbrëmjes dhe nuk ka pasur asnjë informacion për fatin e saj. Ajo u trondit, kur pas mesnate, vajza u gjet dhe në gjendje të keqe emocionale rrëfeu se çfarë i kishte ndodhur.

Para hetuesve dhe zyrtarëve për punë sociale, 11-vjeçarja ka treguar se e kanë dhunuar pesë persona, në disa lokacione të ndryshme, teksa ende nuk dihen detajet të reja.

LEXO EDHE:  Në kulmin e trazirave në veri, kryeministri Kurti udhëton për vizitë jashtë Kosovës

Burimet thonë se dy personat që u arrestuan janë një 26-vjeçar dhe një 16-vjeçar (emra të njohur për redaksinë), të cilët tashmë ndodhen nën masën e ndalimit policor.