Lajme

E tmerrshme: Doktori i njohur tregon se si i sëmuri me Kancer tentoi ta mbyste të gjithë familjen

Në emisionin Kojshia Show që transmetohet çdo të diele në RTK 1, të ftuar ishin mysafirët: dr. Ilir Kurtishi, onkolog, Fitim Uka, psikolog dhe Arnisa Osmani, një grua që mposhti dhe luftoi Kancerin, shkruan Korrespodenti

Drejtori i Institutit Onkologjik Ilir Kurtishi ka folur edhe për gjendje psikike të të sëmuarve nga Kanceri.

Ai tregoi një rast të tmerrshëm kur një i diagnosifikuar me kancer, me të marrë lajmin e keq, tentoi ta mbysë të gjithë familjen e tij dhe veten.

Për të mësuar më shumë rreth kësaj ngjarje të tmerrshme, ndiqeni emisionin nga minuta e 45:00.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?