Lajme

E jashtëzakonshme: Pamje ku Njësia e “egër” ruante në çdo hap Thaçin në veri

Njësia më e “egër” e Policisë së Kosovës, NJSI (Ish-FIT) përcolli nga orët e hershme të mëngjesit vizitën e presidentit të Republikës, Hashim Thaçi në Liqenin e Gazovidës në Zubin Potok.

Indeksonline ka qëndruar në vendin e ngjarjes ku edhe ka bërë nga afër fotografi të policëve dhe ekipes me të cilën ishte Thaçi.

Vlen të theksohet se nën përcjelljen e Thaçit ishin edhe dy njerëzit kryesor të sigurisë, shefi i AKI-së, Shpend Maxhuni dhe ai i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj.

Më poshtë, pamje ekskluzive: