Lajme

E FUNDIT: Tërmet tjetër i fortë në Shqipëri

Një tjetër lëkundje është ndjerë pak minuta më parë në Shqipëri, transmeton Gazeta Sinjali.

Epiqendra është e njëjta e tërmetit të natës së kaluar, 31 kilometra në jug-perëndim të Elbasanit dhe 7 kilometra në veri të Lushnjës.

Sipas sizmologëve, ka të bëjë me një tërmet të magnitudës 4.0, i ndodhur rreth 2 kilometra në thellësi.

LEXO EDHE:  “Nga miqësia që kishit s’e kisha besu që iu shoh kështu”, ish-kolegu me postim prekës për personin që u vra dje në Malishevë