Lajme

E dhunuara zbulon tmerrin që përjetoi: Pasi më dhunuan, ata më prenë edhe bubrekun për së gjalli

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë mysafirë ishin i mbijetuari i masakrës së Saradranit, Naim Elshani nga fshati Saradran i komunës së Istogut dhe dhunuara e luftës, Hida nga Gjilani (emri saj është i njohur për redaksinë, por për arsye të etikës, identitetin e saj nuk e kemi zbuluar).

Hida në këtë emision ka rrëfyer se torturat e dhnimi që i ishte bërë asaj nga paramilitarët serbë nuk kishte mjaftuar për këta të fundit. Ata kishin shpuar me mjete të mprehta atë pasi kishin kryer aktin kriminal.

LEXO EDHE:  Policia: Kemi identifikuar personin e dyshuar për plagosjen në Prishtinë

Ndiqeni minutën e 40:00 për ta dëgjuar rrëfimin e saj të plotë.