Lajme

E dhimbshme: Vdes i riu nga Gjilani, vuante nga Leukemia Akute

I riu nga Gjilani, Ilir Behluli ka ndërruar jetë, ai vuante nga Leukemia Akute.

Ilir Behluli nga komuna e Gjilanit, i diagnostikuar me Leukemi Akute, në kohë rekord ishte nisur për kurim jashtë vendit.

Iliri nuk arriti ta mposht sëmundjen e cila ia mori edhe jetën.

Iliri ishte djali i vetëm i familjes dhe i biri i veteranit të luftës Shefki Behluli.