Lajme

E dhimbshme: Këta janë të rinjtë që humbën jetën në aksidentin tragjik në Shtime

Një aksident trafiku i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në magjistralen Lipjan-Shtime.

Si pasojë e aksidentit dy persona ka humbur jetën, shkruan FaktePlus.

Dy të rinjë kanë hubur jetën në këtë aksident, me këtë rast kryetari i Shtimes Naim Ismajli ka ngushëlluar famijen Gashi nga fhsati Pjetërshticë dhe familjeës Hoxha nga fshati Topliqan të lipjanit.

Ndryshe dita e shtunë ka qenë e përgjakshme në rrugët e Kosovës. Nga aksidentet e sotma kanë humbur jetën gjithsejt 6 persona/FaktePlus