Lajme

E dhimbshme: Humb jetën një fëmijë nën moshën 9-vjeçare nga koronavirusi në Kosovë

Sot u regjistruar tetë viktima nga koronavirusi në Kosovë, e në mesin e tyre është edhe një fëmijë i moshës 9-vjeçare, shkruan Gazeta Sinjali.

Kështu thuhet në platformën e Ministrisë së Shëndetësisë, ku publikohen të dhënat për 24-orëshin e fundit.

Gjithashtu, në tabelën e mëposhtme shihet se 4 nga vitimat janë të moshës mbi 80 vjeç, 2 vitkima i takojnë grupmoshës 70-79 vjeç dhe një i takon grupmoshës 60-69 vjeç.

LEXO EDHE:  Radoiçiq pranon se ka qenë në Banjskë më 24 shtator dhe se ka bërë të gjitha përgatitjet logjistike