Lajme

E dhimbshme, fëmija që u gjet sot pa shenja jete në Fushë Kosovë ishte jetim

Një djalosh 13 vjeçar është gjetur sot pa shenja jete në Fushë Kosovë.Ai është parë pa shenja jete në rrugën “Xhemajl Mustafa”, shkruan Indeksonline.

Indeksonline ka mësuar që 13 vjeçari i vd.ekur ishte jetim. Inicialet e tij ishin K.I.

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti për Indeksonline ka konfirmuar vdekjen e të miturit.


“Sot rreth orës 17:30 kemi pranuar informatën se në afërsi të një ndërtese, ne rrugën Xhemajl Mustafa ne Fushë Kosovë, ndodhet një person i shtrirë. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë policia dhe ekipi mjekësor , i cili ka konstatuar vd.ekjen e viktimes mashkull (i mitur)” ka thënë Ahmeti.

Shkaqet e vdekjes ende nuk dihen./Indeksonline/