Lajme

Driton Selmanaj i përgjigjet Albulena Haxhiut: LDK i bëri tri lëshime

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Driton Selmanaj i është përgjigjur Albulena Haxhiut e cila tha se LDK është barrikaduar në pozicione dhe nuk po pranon oferta të reja të Vetëvendosjes.Selmanaj, në RTV Dukagjini, ka thënë se LDK që prej fillimit të negociatave me Vetëvendosjen ka bërë tri lëshime.

Ai ka thënë se LDK ka qenë e bindur që i takon Presidenti dhe Kryetari i Kuvendit dhe ndarja e ministrive 5-5.