Lajme

Dje u hap, sot fillojnë rrjedhjet e ujit në parkingun nëntokësor

Vetëm një ditë nga hapja e parkingut nëntokësor në Prishtinë, tashmë janë siç duket janë duke u parë defektet. Faqja “Vrojtuesit e Lagjes – Prishtinë”, ka publikuar pamje nga brenda parkingut, ku shihet se ka rrjedhur uji, pas shiut që ka rënë.

“Parkingu i ri nëntokësor i kryeqytetit qysh në fillim me rrjedhje t’ujit”, shkruan kjo faqe në rrjetin social Facebook. Ndërkohë, ky parking e ka çmimin më të lartë në rajon për një orë qëndrimi.

Krahasuar me Tiranën që tre orë parkim i ka 1 euro e 70 centë e po ashtu edhe me Shkupin që po ashtu një orë parkim i ka rreth 80 centë. Ndryshe, që nga dita e djeshme dhe në vikend, parkingu do të jetë pa pagesë. /Klankosova.tv