Lajme

Digjet një shtëpi në Prishtinë

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri në lagjen “Dragodan” në Prishtinë.

Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

“Është pranuar një informacion për zjarr në Prishtinë. Policia ka reaguar menjëherë dhe janë informuar njësitë e zjarrfikësve për reagim në fikjen e zjarrit. Pas raportimeve shtesë do të bëhen të ditura informacione tjere”, ka thënë Hoxha.

Ndërkohë, lexues të Gazetës Express kanë dërguar video nga vendi i ngjarjes ku shihet shtëpia e përfshirë nga zjarri.