Lajme

“Diçka po binte nga qielli” – banorët të tmerruar rrëfejnë si e gjetën trupin e 19 vjeçares që u hodh nga aeroplani

Një grup banorësh në Madagaskar kanë treguar tmerrin që panë me sy, kur parë studenten Alana Cutland të binte në tokë nga avioni.

Ata u kanë treguar hetuesve se avioni po ecte rreth 1500 metra lart në qiell kur papritur panë se diçka po binte me shpejtësi të frikshme drejt tokës.

Ndërsa, dëshmitarët në avion kanë treguar se ajo qëndroi e varur për 2 minuta në derën e avionit, para se tu ikte nga duart pasagjerit dhe pilotit.

Anëtarët e komunitetit u grumbulluan për të gjetur se ku ajo zbarkoi, por nuk arritën që ta gjenin.

Një burim tha për “The Sun” se kjo skenë tmerruese i la banorët “të trullosur dhe të tronditur”.

Dyshohet se studentja 19-vjeçare vuante nga çrregullimet e ankthit, çka e ka detyruar që të ndërmarrë edhe vendimin ekstrem.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?