Lajme

Daut Haradinaj për nderime në fshatin e dajëve, i jep një premtim edhe plakut që ka jetuar një shekull

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj ishte sot në fshatin e dajëve të tij, Shqiponjë (ish Jabllanicë) për të shënuar 20 vjetorin e çlirimit.

Haradinaj ka thënë se është ndier i lumtur e krenar që ishte i rrethuar nga gjeneralë e ish ushtarë në këtë përvjetorë.

“Si kurrë më parë, sot ne fshatin Shqiponjë (Jabllanica e dikurshme) të lumtur dhe të buzëqeshur në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit dhe ditës së dëshmorëve të Gjakovës, të rreshtuar krah për krah gjeneralëve të Ushtrisë dhe ushtarëve tonë në nderim të sakrificës së kësaj ane” shkruan Haradinaj në Facebook.

Vëllau i kryeministrit i ka bërë edhe një premtim Qazim Beqës, plakut që po jeton gati që një shekull./Indeksonline/