Lajme

Dasmorët në Shkup, pas dasmës e hedhin flamurin ‘kuq e zi’ në plehra

Stina e verës njihet si sezona e dasmave të shumta.

Pjesë e dasmave shqiptare është flamuri kombëtar ‘kuq e zi’, shkruan Indeksonline.

Por për disa dasmor në Shkup, flamuri kombëtar duket se ka mbetur vetëm si dekor dhe asgjë më shumë.

Në një fotografi që po qarkullon në rrjetet sociale, shihet se si pas dasmës e kishin hedhur në plehra flamurin.

Kjo fotografi ka ngjallur shumë reagime dhe po kritikohen bërësit e kësaj vepre./Indeksonline/


SHIKO EDHE: 10 teknologjitë e lashta për të cilat shkenca ende nuk ka përgjigje