Lajme

Dardan Krivaqa alivanoset në gjykatore

I akuzuari për dhunimin dhe vrasjen e të ndjerës, Marigona Osmani, Dardan Krivaqa është alivanosur në gjykatore.

Pas kalimit në seancë private, kur parashihej të shfaqej CD-ja me video-incizime të pamjeve të rënda të banesës së Dardan Krivaqës, ky i fundit alivanoset në gjykatore dhe merrë ndihmë nga autoambulanca, akoma pa u shfaqur pamjet.

Në seancë nuk po qëndrojnë as prindërit e Marigona Osmanit, të cilët janë shprehur se nuk mund të përballojnë ato pamje.

Në Gjykatën Themelore në Ferizaj, është mbyllur për publikun shqyrtimi gjyqësor ndaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut, të cilët akuzohen për dhunimin dhe vrasjen e Marigona Osmanit, për shkak se do të bëhet administrimi i CD-së, e cila vlerësohet si prova kryesore e aktakuzës.

LEXO EDHE:  Zjarr i madh në Lipjan, publikohen pamjet