Lajme

Dalin pamjet: Momenti kur policia prish një ceremoni martese me më shumë se 100 njerëz

Ky është momenti kur një ceremoni martese me më shumë se 100 njerëz u “prish” nga policia.

Sipas mediave britanike, përcjell Telegrafi, pronari i Tudor Rose në Southall – Londër mund të gjobitet me 10 mijë funte për lejimin e kaq shumë njerëzve që të mblidhen, pavarësisht udhëzimeve të qarta të koronavirusit.

Siç bëhet e ditur më tej, oficerët nga Policia Metropolitane u thirrën menjëherë pas orës 6.30 pasdite të martën mes njoftimeve për një tubim të madh.

Dhe pamjet e kamerës së trupit treguan se mysafirët nuk arrinin të mbanin distancën shoqërore ndërsa gëzonin në një festë martese.

Kryeinspektori Peter Gardner, komandanti i zonës, e etiketoi shkeljen si ‘të rrezikshme dhe marrëzi’.

Dasmat janë kufizuar në 15 persona që nga muaji i kaluar si pjesë e përpjekjeve për të zvogëluar përhapjen e koronavirusit.

Vendet gjithashtu supozohet t’i përmbahen udhëzimeve strikte të sigurta në mënyrë që t’i mbajnë njerëzit të sigurt nga virusi. /Gazeta Express