Lajme

Dalin pamjet kur truprojat dhe policët e arrestojnë dhe godasin aktivistin e VV’së vetëm pse bërtiste ‘O hajn, o hajn’

Derisa po mbante konferencë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi një qytetar dëgjohej jashtë rrethojave të objektit të Kuvendit të Kosovës duke thirrur “O hajn, o hajn” në drejtim të presidentit.

Menjëherë pas këtyre thirrjeve truprojat e presidentit i janë vënë në ndjekje qytetarit. Indeksonline ka filmuar ekskluzivisht këtë moment, ku shihen truprojat e presidentit Thaçi duke e arrestuar qytetarin.

Gjatë arrestimit, reaguan edhe kalimtarë të shumtë të rastit të cilët ishin në këtë vendngjarje.

Truprojat e presidentit shihen duke e grushtuar qytetarin në fjalë, ku më pas edhe e arrestuan.

Madje gjatë këtij momenti truprojat e Thaçit tentuan që t’ia marrin telefonin gazetarit të Indeksonline i cili përmes xhirimit po kapte këtë

Truprojet e Thaçit arrestojnë një qytetar

Truprojet e Presidentit Thaçi arrestojnë një qytetar vetëm se ai brohoriste "hajn-hajn" derisa po mbante konferencë për media

Julkaissut IndeksOnline Keskiviikkona 3. kesäkuuta 2020