Lajme

Çun Lajçi përgëzon Kurtin për marrëveshjen: Lehjet kurrë s’pushojnë!

Aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi, i ka kërkuar falje ish-deputetes Aida Dërguti, për një koment të tij ndaj saj, pasi ajo e kishte ofenduar kryeministrin Albin Kurti, që kërkoi nga KFOR-i shtim të forcave në Kosovë.

“S’hihet dhandërr pa e pas senin me veti”!, kishte shkruar Dërguti, që kishte nxitur reagimin e Lajçit, i cili megjithatë thotë se nuk e din ku është fyerja e tij ndaj ish-deputetes.

Në postimin në facebook, Lajçi ka përgëzuar Kurtin për marrëveshjen e arritur me Serbinë për dokumentet.

Reagimi i tij i plotë:

Përgjatë Fanit e deri të Ura e Matit

Shanë e shanë e shanë!

Do analfabetë, do shpirt zi e t’shitun, do frigacak që mshefën mbas UÇK- së e shajnë, e kërcënojnë, e shantazhojnë, pa ditë se çfarë domethanie kishte reprika ime, i zbrazën lopatat me m…t, vetëm pse e përdora fjalinë e nji ish deputeteje, (jo tue shtua as tue shpif)! Ajo e kishte ofendua Kryeministrin, që kërkoi nga KFOR-, ti shtoi forcat n’Kosovë, tue i thanë; “s’hihet dhandërr pa e pas senin me veti”!

LEXO EDHE:  Eksperti zbulon planin e Vuçiç: "Po kërkon gjak" në Veri, ja cili është qëllimi

A i ka hije nji zonje kjo fjalë?!?

Unë, fjalinë e saj e ktheva të koha e luftës, si kundërpërgjigje, kur ajo po bahej nuse (liri) Kosove, me krushqit e KFOR-it!

Atëherë kërkuan ndihmë (edhe pse sendet i kishin me veti, nisoj si Albini që kërkon ndihmë, pa e pasë senin me hi dhandërr!

Ku asht fyemja?

Por unë po i kërkoj falje zonjës se nderuar, por ju që vjellni e kutërboni pleh, kur do të mësoheni me i kuptua gjanat ashtu siç janë, jo siç iu konvenon juve e padronëve tuaj?

Tani: Kend me përgëzu për marrveshjen shumë t’pritun përveç Albinit, dhe kujt me i kërkua falje për fymje e shantazhe?

Juve? Analfabetëve!?

LEXO EDHE:  Konfirmohet: NATO do t’i sjellë 700 trupa shtesë në Kosovë

Jo kurrën e kurrës! Ju s’e meritoni fjalën e mirë!

Albin.

T’kam randua deri n’palcë dje e pardje, por sot po t’them: Urime Ty e paraprakëve tu për marrveshjen e lëvizjes së lirë

Vazhdo tutje, se lehjet kurrë s’pushojnë!

Tiranë, 27.08.2022