Lajme

Çka do të ndodh sot në Kosovë?

Agjenda e vizitës së kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në Kosovë:

-Takim me kryeministrin Avdullah Hoti. (Kryeministria, ora 11.00)

-Takim me presidentin Hashim Thaçi. (Presidencë, ora 12.00)

-Takim/drekë pune me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurtin. (Ora 13.00)

-Takim me kryetaren e Kuvendit Vjosa Osmani. (Zyra e kryetares së Kuvendit, ora 15.00)

-Takim me kryetarin e AAK-së Ramush Haradinaj. (Selia e AAK-së, ora 16.00)

-Takim me kryetarin e Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj. (Selia e Nismës, ora 17.00)

– Takim me drejtuesit e LDK-së. (Selia e LDK-së, ora 17.45)

– Takim me drejtuesit e PDK-së. (Selia e PDK-së, ora 18:30)

Komisioni për të Drejtat e Njeriut takohet me Elvana Shala – ambasadore e vullnetit të mirë për Kosovën në Komisionin ndërkombëtar për të drejtat e njeriut, dhe Naser Behrami, përfaqësues i Shoqatës së Dëshmorëve të para luftës në Kosovë. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 10:00)

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa do të shpallë të hapur thirrjen për aplikime për grante dhe subvencione. (MBPZhR, rr. “Ukshin Hoti” – Kompleksi “Ramiz Sadiku”, Prishtinë, ora 11.00)

Mbahet takimi i Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë. (Kuvendi i Kosovës, salla C-203, ora 11:00)

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës do të mbajë konferencë për media. (Oda Ekonomike e Kosovës, ora 15:30)


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?