Lajme

Çfarë kishte thënë Dardan Molliqaj për rrahjen me Haki Abazin?

Sot ëshë publikuar videon ekskluzive të rrahjes mes kandidatëve për deputetë, Dardan Molliqaj dhe Haki Abazi e cila ndodhi rreth tri javë më parë në Fushë Kosovë, të cilën e ka siguruar Gazeta Sinjali, përcjell Korrespodenti.

Mirëpo, më datë 11 shtator kur kishte ndodhur rrahja, Dardan Molliqaj, përmes një statusi në facebook e kishte mohuar një gjë të tillë.

Ky ishte statusi i plotë i Molliqajt:

Asgjë nuk ndodhi jashtë studios, përveç një debati me pak tensione që ishte vazhdimësi e debatit publik.

Unë nuk i kam problem debatet televizive dhe ndjehem shumë komod t’i mbroj bindjet e mia. Nuk fshihem asnjëherë. Secilin veprim timin politik jam në gjendje ta arsyetoj deri në fund. Nuk e kam problem asnjë akuzë e sulm për veprimet e mia politike.

Ankesa e vajtimet nuk mund t’i fshehin humbjet në nivel argumentesh nëpër debate televizive.

LEXO EDHE: