Lajme

Burri kosovar vrau bashkëshorten me 15 plumba, dënohet me burgim të përjetshëm

Në seancën e sotme është dënuar me burgim të përjetshëm Bajram Veliaj, për vrasjen e bashkëshortes së tij, Armenda Aliu.

Ai u fajësua për vepren penale “Vrasje e Rëndë” dhe “Armëmbajtje pa leje”, shkruan IndeksOnline.

Ndryshe, Veliaj 61-vjeçar, ia mori jetën bashkëshortes së tij Armenda Aliut duke shti 15 plumba, të rreth orës 23:00, në rrugën Hysni Morina në Prizren.


SHIKO EDHE: 10 teknologjitë e lashta për të cilat shkenca ende nuk ka përgjigje