Lajme

Greqi/ Burri digjet bashkë me gruan, detajet e rënda të ngjarjes

Dy të moshuar humbën jetën kur shpërtheu një zjarr, për arsye të panjohura, rreth orës 13:00 në banesën e tyre në rrugën 35 Filotimou, në katin e pestë, në Kypseli, në Greqi, ndërsa tre zjarrfikës u plagosën.

Personi ishte 90 vjeç dhe gruaja e tij 86. Siç tregon gjithçka, çifti nuk kishte kohë të linte shtëpinë e djegur në kohë. Tre zjarrfikës u plagosën gjatë zjarrit.

Sipas dëshmisë së dhëndrit të çiftit dhënë për median greke “zougla.gr”, vajza e çiftit ishte në shtëpi më herët dhe u largua për të shkuar në farmaci. Pas kthimit, ai pa zjarrin jashtë dhe alarmoi Departamentin e Zjarrit.

Zjarrfikësit gjatë zjarrfikësve gjetën njerëz të moshuar për fat të keq pa vetëdije./shekulli/


SHIKO EDHE: 10 teknologjitë e lashta për të cilat shkenca ende nuk ka përgjigje