Lajme

Bëhuni gati, kështu do të jetë moti për zgjedhje

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale.

Sipas IHMK-së temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 grdë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-7m/s”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, nesër qytetarët e vendit kanë mundësinë t’i drejtohen kutive të votimit për t’i votuar të zgjedhurit e tyre. /Gazeta Blic/